úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Chrtění na Kopečku

Chrtění na Kopečku

V sobotu 15. června jsme s dětmi z chovatelského kroužku podnikli poslední výlet v tomto školním roce. V příjemném prostředí stinné zahrady na Kopečku u Olomouce jsme se opět setkali s obětavými lidmi z „Chrtů v nouzi“ a s jejich „nosatými anděli“.

Tentokrát jsme měli možnost se seznámit jak s greyhoundy, tak i s dalšími plemeny chrtů. Konkrétně s galgem, vipetem, ponenkem a lurcherem. Některá tato plemena se využívají rovněž na dostihy, jiná k lovu králíků a zajíců. Jejich osud bývá bohužel většinou neblahý, stejně jako u greyů.

Děti se mohly se psy mazlit, dávat jim pamlsky a proběhnout se s nimi po zahradě. Nicméně brzy dali všichni přednost odpočinku ve stínu.

   Tito psi mají velmi výjimečnou povahu. Přestože viděli většinu dětí poprvé, chovali se k nim velmi laskavě, pozorně a trpělivě.

   Na závěr chci poděkovat paní Juříčkové a ostatním účastníkům z organizace „Chrti v nouzi“ za uspořádání tohoto setkání, i přes tropické teploty. Na shledanou na některé další akci a třeba i na ukázce na jednom z našich táborů!

Ing. Pavel Sova

Chrti v nouzi
Chrtění na Kopečku
Chrtění na Kopečku
Chrti v nouzi
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše