úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Dívka roku 2019

Dívka roku 2019

     V sobotu 2. února jsme měli možnost shlédnout ve Velkém sále Záložny třicátý ročník soutěže Dívka roku ČR 2019 základního kola v Litovli. Samotná soutěž je slavnostní událostí Domu dětí a mládeže Litovel a po celou dobu konání této akce se k ní přistupuje jako k prestižní události v rámci zařízení pro volný čas, města a regionu. Při této soutěži se dívky představí svým kamarádům, rodičům a celé veřejnosti. Soutěží převažuje snaha po výchovných aspektech nad snahami po uplatnění dívek v modelingu nebo showbyznysu. Přesto soutěž nepostrádá ani motivační prvky, protože v ní jde o to, dokázat, že hezké dívky jsou chytré a že tato kombinace, tj. kombinace inteligence a krásy by jim měla pomoci v životním uplatnění.

     Celá soutěž byla doplněna doprovodnými prvky, jako byla vystoupení tanečních kroužků Kaster a TRIPS při DDM Litovel. Mezi další kulturní zážitky patřilo vystoupení mažoretek, které předvedly jedinečné vystoupení.

     Samotná soutěž Dívka roku ČR je určena dívkám od 13 – 15 let. Osm dívek z Litovle, Červenky,  Savína,  Pateřína, Nového Malína a Jestřebí soutěžilo o titul Dívka roku ČR 2019 základního kola v šesti disciplínách. První a druhou disciplínu absolvovaly dívky již v dopoledních hodinách. Byl to test všeobecných znalostí a disciplína zručnost, kde musely dívky zhotovit šperk. Důležitý byl nápad, fantazie a výtvarné provedení. Třetí disciplínou byl rozhovor s moderátorem. Hodnotila se konverzace, reakce na otázky, schopnost samostatného vyjadřování a čistota českého jazyka.  Dále se děvčata představila v aerobiku. Předvedly pohybové schopnosti při cvičení a pohybové kultuře, sestavu aerobiku s nimi připravila Mgr. Iveta Kopková. Při páté disciplíně – „volné“, se předvedly dívky ve  sportovním aerobiku, disco dance, zpěvu, recitaci a baletu. Poslední disciplínou pak byla módní přehlídka. Ta je vždy vyvrcholením samotné soutěže. Dívky předvedly promenádu ve společenských šatech. Porota hodnotila kulturu pohybu, způsob předvedení modelu a celkový vzhled dívky.

     Ráda bych touto cestou poděkovala všem sponzorům, za finanční a věcné dary, bez kterých by nebylo možno tuto akci realizovat.  

 

                                                                                           Hedvika Weberová, DiS., Dům dětí a mládeže Litovel

Dívka roku 2019
Dívka roku 2019
Dívka roku 2019
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše