úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Jarní prázdniny s DDM - Pískování v Hranicích

Jarní prázdniny s DDM - Pískování v Hranicích

V rámci programu DDM o jarních prázdninách jsme s dětmi navštívili výtvarnou dílnu v Hranicích na Moravě. Lektoři workshopu provozují dílnu na výrobu šperků z polodrahokamů, šamanských bubnů a vyrábí též pískové obrázky.

Pískové obrázky vznikají, když se na předem vyřezanou samolepicí šablonu postupně sypou barevné písky. Takto vytvořené výtvarné dílko vydrží několik let, aniž se musí nějak fixovat nebo zasklívat. Šablon má firma v nabídce mnoho. Od jednoduchých dětských obrázků přes složitější figury dráčků a dalších zvířat až po složité keltské mandaly. Nejobtížnější obrázky jsou již poměrně velké a velmi členité, zabaví svého tvůrce i na několik hodin.

Děti toto tvoření velmi baví. Některé si ho již vyzkoušeli v kroužku nebo na letním táboře. Ty, které takto pracují poprvé, velmi rychle pochopí princip práce a brzo se do ní plně zaberou. Podle obtížnosti zvolené šablony většinou obrázek zcela dokončí. Na rozdíl od omalovánek není totiž až do samého závěru tvoření vidět úplně přesná finální podoba obrázku.

Dětem se výlet líbil. Domů si odvážely vlastnoručně vyrobený pískový obrázek a možná i přání v tomto tvoření někdy pokračovat. Třeba i v rámci programu letního tábora, kde u našeho Toulavého týdne bývá jeho každoroční součástí.

 

Jarní prázdniny s DDM - Pískování v Hranicích
Jarní prázdniny s DDM - Pískování v Hranicích
Jarní prázdniny s DDM - Pískování v Hranicích
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. rozumím