úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná

Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná

V pátek 18.února jsme s naší Minizoo navštívili mateřskou školku a školní družinu při základní škole v malé podhorské vesnici Kamenná. Byli jsme zde v minulosti již několikrát.

   Dětem jsme předvedli zajímavé větší druhy švábů, skvěle se maskující strašilky. Malí účastníci ukázky si mohli pohladit a vzít i do rukou gekončíky noční, po ruce jim lezl a skákal sameček pagekona řasnatého. Se směsí zvědavosti a trochy respektu se děti seznámily se samcem agamy vodní Pepou. Velký zájem vzbudili u dětí i naši hadi. Užovka domácí, dvě užovky červené, pár královských krajt i naši heterodoni nosatí. Poslední předvedené zvířátko byl sameček činčily Merlin. Děti jej velmi milují a jen nerady pak vrací zpět.

   Jako vždy jsme dodržovali jen dobrovolnou možnost manipulace se zvířaty. Pro některé děti to nebyl první kontakt s nimi. Některé již doma zvířecí kamarády mají, jiné se s naší Minizoo již v minulosti setkaly. Ty děti, které kontakt se zvířaty zažily poprvé, získaly novou a zajímavou zkušenost. Třeba je přivede k hlubšímu zájmu o přírodu i k chovu a péči o některého zajímavého živého tvora.

   Škola v Kamenné patří k menším venkovským školám. Jsou zde příjemní učitelé a hlavně velmi příjemné, bezprostřední a šikovné děti. Rádi se sem někdy v budoucnu s Minizoo vrátíme.

Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná
Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná
Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná
Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná
Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná
Minizoo pro MŠ a ŠD Kamenná
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše