úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Minizoo pro ŠD Náklo.

Minizoo pro ŠD Náklo.

 Nedílnou součástí práce s dětmi je i prezentace naší Minizoo v dalších školských zařízeních. Navštěvujeme takto základní i střední školy, mateřské školky i školní družiny. Minulý týden nám aktuálně platné podmínky umožnily představit dětem některé naše zvířecí kamarády ve školní družině MŠ a ZŠ Náklo.

   Třicet dětí od první do čtvrté třídy se mohlo seznámit s různými zvířátky. Počínaje hmyzem – šváby, strašilkami, přes africké plže oblovky, ještěry – gekončíky noční, agamy vodní, hady – užovky červené, krajty královské, užovku domácí a heterodony nosaté, až po zástupce savců – činčily. O každém zvířeti si děti vyslechly pár základních informací. Naše zvířátka z Minizoo jsou většinou kontaktní, děti si je mohly pohladit, vzít do rukou nebo se s nimi vyfotit. Při tom jsme dodržovali jednu základní věc, kterou je naprostá dobrovolnost při manipulaci se zvířaty, do které jsme nikoho nenutili. Velkou pomocnicí při ukázce zvířat mi byla již zkušená členka našeho chovatelského kroužku. Děkujeme, Žanetko!

   My, lidé máme v genech jednu vlastnost. A tou je potřeba kontaktu se živými zvířaty. Toto je nesmírně důležité zejména v dnešní složité době. Naprosto nezbytné je to zejména u dětí. Zvířecí kamarádi, ať již doma nebo třeba v našem Minizoo, jsou jim velkou psychickou oporou a spolehlivým spojencem v současné situaci. Doufáme, že ještě budou moci proběhnout další podobná setkání dětí se zvířaty. A nám bude velkou ctí jim je zprostředkovat!

Minizoo pro ŠD Náklo.
Minizoo pro ŠD Náklo.
Minizoo pro ŠD Náklo.
Minizoo pro ŠD Náklo.
Minizoo pro ŠD Náklo.
Minizoo pro ŠD Náklo.
Minizoo pro ŠD Náklo.
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše