úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » MINIZOO VE SLUŇÁKOVĚ - cesta do říše hmyzu

MINIZOO VE SLUŇÁKOVĚ - cesta do říše hmyzu

   V sobotu 17.února jsme se s naší Minizoo zúčastnili velké akce pro veřejnost ve Sluňákově. Nesla takový vznešený a současně zajímavý název. Cesta do říše hmyzu.

   Děti, ty menší s pomocí dospělých, plnily na venkovních i vnitřních stanovištích nejrůznější úkoly, které s hmyzem a jinými živočichy souvisely. Jedno ze stanovišť byla ukázka zvířátek z naší Minizoo.

   Dospělí a hlavně děti se mohli osobně seznámit se strašilkami, šváby, plži oblovkami, štírem, několika druhy ještěrů a hadů. Mohli si vyzkoušet dobrovolnou manipulaci s nimi, ovšemže pod dozorem mým a zkušených asistentů z našeho chovatelského kroužku. Několik stovek návštěvníků přišlo ve dvou velkých vlnách, jedna dopoledne a jedna odpoledne.

   V hlavě se mně míhá pestrý kaleidoskop obrázků a situací. Třeba malé dítě, stojící na židli a dychtivě pozorující v preparačním mikroskopu švába. Nebo další děti, opatrně si hladící hada, a jejich statečnou babičku, která se k této činnosti odhodlala poprvé v životě. Nebo můj asistent Michal, na sobě obě naše krajty, něco vážně vysvětluje skupince větších dětí. Nebo velmi spokojené dítě, kterému po ruce pomalu leze oblovka (plž).

   Na akci byl rovněž přítomen redaktor z Českého rozhlasu Olomouc. Spolu s několika dalšími lidmi jsme byli účastníky přímého vstupu v dopoledním vysílání.

   Co říct na závěr? Zpět jsme jeli všichni unavení (děti i zvířátka), ale spokojení. Spolupráce se Sluňákovem byla výborná, již teď se těšíme na její pokračování. Tradiční velký dík asistentům Žanetce, Michalovi a Kubovi za pomoc po celý den. Moc děkujeme i Peťce a Denisce, které za námi přijely až na místo a pomáhaly nám celou dobu až do odjezdu.

   Prostě kontakt lidí všeho věku se živými zvířaty je velmi cenný a naprosto nenahraditelný. A my, zvířecí kouzelníci z Minizoo to už dávno víme!  

Ing. Pavel Sova, DDM Litovel

foto 6
foto 5
foto 4
foto 3
foto 2
Foto 1
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše