úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Oblastní kolo soutěže v radioelektronice dětí a mládeže 2024

Oblastní kolo soutěže v radioelektronice dětí a mládeže 2024

Dne 20.4. 2024 pořádal Dům dětí a mládeže Litovel ve spolupráci s radioamatéry z Olomouckého kraje oblastní kolo soutěže v radioelektronice dětí a mládeže. Účast v letošním ročníku nebyla vysoká, byli jsme však rádi, že byly obsazeny všechny 3 soutěžní kategorie – tedy Ž1 – mladší žáci do 12 let; Ž2 – starší žáci 13 až 16 let; M – mládež 17 – 19 let.

Odborná porota složená z řad radioamatérů hodnotí tyto jednotlivé soutěžní bloky: odborný test (zde je možné získat max. 40 bodů), dovezený výrobek (zde je možné získat max. 20 bodů) a soutěžní výrobek (zde je možné získat až 60 bodů). Získané body za jednotlivé bloky se na závěr sečtou do konečného skóre.

Na letošním ročníku soutěže bylo zadání soutěžních výrobků následující: v soutěžní kategorii Ž1 měl soutěžící za úkol sestavit „efektový blikač“; v soutěžní kategorii Ž2 měli soutěžící za úkol sestavit funkční „čítač 100 kHz s obvodem MH 117“ a v soutěžní kategorii M bylo zadání sestrojit „univerzální čítač“.

A jaké dovezené výrobky měla porota možnost hodnotit? V kategorii Ž1 to bylo „Pípátko XXL“, v kategorii Ž2 „Zkoušečka AV 24“ a „Metronom“ a v kategorii M „Dálkový měřič spotřeby energií“.

A jaké bylo konečné umístění? V kategorii Ž1, zastoupené jedním účastníkem, získal 1. místo Lukáš Navrátil, v kategorii Ž2 se na prvním místě umístil Štěpán Gaja a na 2. místě Andrej VYhlídal a v kategorii M zvítězil Tadeáš Fryčák. Tadeáš je naší stálicí, letošní ročník soutěže je pro něj však již konečný, neboť překročí povolený soutěžní věk.

Děkujeme všem radioamatérům, kteří pomohli s organizací soutěže, jmenovitě Milanu Mackovi, Jiřímu Špičkovi, Radku Dostálovi, Petru Ďurišovi, Jaromíru Šuterovi a největší dík patří Jirkovi Bahounkovi, který v DDM Litovel zároveň vede kroužek radiotechniky pro děti a mládež.

Jana Chmelařová, DDM Litovel

foto 18
foto 17
foto 16
foto 15
foto 14
foto 13
foto 12
foto 11
foto 10
foto 9
foto 8
foto 7
foto 6
foto 5
foto 4
foto 3
foto 2
Foto 1
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše