úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Podzim se zvířátky

Podzim se zvířátky

   Jako každé podzimní prázdniny jsme se chystali navštívit Záchrannou stanici volně žijících zvířat v Pateříně. Letos jsme museli udělat změnu programu a setkání s jejími obyvateli nechat na jindy. Kam tedy s dětmi vyrazit?

   Nabízí se velmi jednoduché řešení. Vždyť podzimní příroda Litovelského Pomoraví je na dosah ruky! Navíc počasí letošního podzimu je nezvykle teplé. Při dopolední vycházce na Vrapač jsme se setkali s nejrůznějšími obyvateli lužního lesa. Relativní teplo umožnilo aktivitu různým broukům, housenkám, plžům závornatkám i páskovkám. Viděli jsme i dva čilé skokany štíhlé. Jsou to obvyklí obyvatelé okolí Litovle, velmi dobře připravení k přezimování třeba v mechem obrostlém pařezu.

   Po chutné pizze k obědu jsme pobyli s našimi zvířátky v Minizoo. Hráli jsme i různé hry o přírodě, jako je třeba desková hra Opuštěné pole. Využití našla i bohatá zásoba našich pexes se zvířátky nebo jejich stopami.

   Odpoledne čekal obyvatele Minizoo ještě jeden úkol. Předvést se hostům z Dlouhé Loučky, kterými byly děti – účastníci podzimního tábora na chatě Doubrava v Litovli. V učebně se shromáždilo celkem třicet dětí různého věku a tři jejich vedoucí.

   S odbornou pomocí mých čtyř asistentů z chovatelského kroužku jsme děti seznámili s některými zvířecími kamarády z naší Minizoo. Předvedli jsme velké šváby, tajuplné strašilky, pohodové gekončíky noční a pagekona řasnatého, majestátní vodní agamy. Naše hady reprezentovaly užovky červené a domácí, krajty královské a heterodoni. Závěr patřil našim dvěma činčilám, se kterými se děti jen nerady loučily.

   Nakonec bych chtěl poděkovat dětem za příjemný den v přírodě. Moc jsem byl spokojen se čtyřmi dětskými asistenty na odpolední ukázce Minizoo. Pro tři z nich to nebyla zdaleka první podobná akce. Čtvrtý účinkoval úplně poprvé. Přes počáteční nejistotu se rychle rozkoukal a dál působil naprosto profesionálně. Vidím, že s ním i s dalšími třemi mohu spolupracovat i příště. Takže ještě jednou velký dík – Aničko, Editko, Terezko a Matyáši!

Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Podzim se zvířátky
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše