úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Příprava na Litovelské slavnosti

Příprava na Litovelské slavnosti

   S naší Minizoo se pravidelně účastníme Litovelských slavností - letos to vychází na sobotu 2. září 2023. Naše obvyklé místo bývá na náměstí Přemysla Otakara vedle morového sloupu. V průběhu let jsme zjistili, že je zde značný hluk i velké teplo od rozpálené dlažby, což vadí nejen zvířátkům. S dětmi nás napadlo vymyslet nějaké vhodnější místo pro naši prezentaci. Pomohl i výborný nápad pana starosty. Takže letos budeme v empírovém altánku mezi litovelskými rybníky poblíž gymnázia.

   Jenže návštěvníci Slavností jsou zvyklí, že býváme na náměstí. Bude třeba je dobře upozornit na změnu místa a přesně naše fanoušky na něj přivést. Vítanou pomoc přinesla dvě děvčata, dlouholeté členky chovatelského kroužku.

   Po tři dny jsme vyráběli dvě informační cedule s názvem Minizoo. Menší, s nastavitelnou šipkou, bude umístěna u cesty v parku, velká pak přímo u naší zvířecí expozice. Pořadatelé budou mít na sobě originálně vyzdobené pracovní pláště. Použili jsme techniku reaktivní batiky. Hotové cedule a pláště jsme dozdobili barvami na textil, ať už za použití šablon nebo razítek. Naše výrobky určitě poslouží ještě mnohokrát při dalších prezentacích Minizoo.

   Celá práce byla postavena především na nápadu děvčat a jeho provedení. Do jejich elánu a kreativity bylo zbytečné zasahovat. Návrh na co nejlepší umístění cedulí v parku jsem nechal rovněž na nich, byli jsme vyzkoušet přímo v terénu.

   Závěrem bych chtěl oběma chovatelkám a výtvarnicím moc poděkovat. Děkuji, Aničko a Editko! Kroužek navštěvujete ji několik let, osvědčily jste se jako asistentky na mnoha předvedeních Minizoo. V kroužku pomáháte a radíte menším dětem, které s chovatelstvím teprve začínají. Velmi podobnou roli zaujímáte i na našich příměstských táborech. Takže za pár let můžete být externí vedoucí kroužku nebo i instruktorkami na táboře. Byl bych moc rád (a děti též).  Ještě jednou oběma moc děkuji a na viděnou v sobotu s Minizoo na Litovelských slavnostech!

Pavel Sova, DDM Litovel

Foto 6
Foto 5
Foto 4
Foto 3
foto 2
Foto 1
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše