úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Ukliďme Litovel a Pomoraví

Ukliďme Litovel a Pomoraví

Začátkem dubna proběhla v Litovli již tradiční úklidová akce, opět ve spolupráci s litovelskými školami. Celostátní akce, jejíž jsme byli součástí, se jmenuje Ukliďme Česko.

   Ze škol se zúčastnili žáci 7. třídy ZŠ Jungmannova, žáci 4.A, 5.B a 7.D školy ZŠ Vítězná a studenti druhého ročníku Gymnázia Jana Opletala Litovel. Úklid jsme provedli na již obvyklých lokalitách v Litovli a okolí, ale objevili jsme i některá nová místa. Pravidelné jsou úseky břehů Moravy ve městě, les a přilehlé cesty na Vrapači a Hejtmance směrem na Mladeč, velké množství odpadků bylo jako vždy kolem silnice Litovel-Nové Zámky. Nová lokalita byla na Olomouckém předměstí u Haňovického potoka a zejména za jedním nejmenovaným supermarketem. Prostory mezi jejich zadní nákladní rampou a břehem Moravy jsou mimo jejich zájem, děti jenom zde nasbíraly 8 pytlů odpadků. Co se týká složení odpadu převažovaly jako vždy plasty. Našli jsme i velké kusy železa, části jízdních kol, plotové pletivo, staré pneumatiky.

   Chtěl bych poděkovat organizaci Ukliďme Česko za poskytnutí pytlů na odpadky a ochranných rukavic, také litovelské firmě FCC, s.r.o. za odvoz naplněných pytlů a dalšího nepytlovaného odpadu.

   No a hlavně děkuji vám, všem účastníkům! Studentům gymnázia, žákům základních škol i doprovázejícím pedagogům! Asi nejvíc budu vzpomínat na nejmladší „sběrače“ – na čtvrťáky ze ZŠ Vítězná. Na jejich obrovské nadšení a chuť alespoň trochu uklidit naši krásnou přírodu. Dobře se nám poslouchal i hovor dětí, jejich údiv nad nevhodnou činností některých lidí. Jejich souhlas s tím, že se takto slušní lidé v přírodě prostě nechovají! Velmi dobře je, že tyto názory uslyší dospělí lidé právě od svých dětí!  

   Takže pevně doufáme, že se opět na podobné akci sejdeme a něco pro přírodu našeho Litovelského Pomoraví spolu uděláme!

Ukliďme Litovel a Pomoraví
Ukliďme Litovel a Pomoraví
Ukliďme Litovel a Pomoraví
Ukliďme Litovel a Pomoraví
Ukliďme Litovel a Pomoraví
Ukliďme Litovel a Pomoraví
Ukliďme Litovel a Pomoraví
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše