úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Zlatý list

Zlatý list

Ve čtvrtek 9.května proběhlo v lese u chaty Doubrava základní kolo již 52.ročníku přírodovědné soutěže Zlatý list. Pořadatelem a hlavním organizátorem základního kola byl Dům dětí a mládeže Litovel. Soutěže se zúčastnily týmy ze ZŠ Vítězná Litovel, ZŠ Senice na Hané, ZŠ Bouzov, ZŠ Luká, ZŠ Loučany, ZŠ Medlov, ZŠ Náměšť na Hané a ZŠ Pňovice. Soutěžní hlídky odpovídaly na otázky ze zoologie, botaniky, geologie, ekologie a meteorologie.  Letošní účast byla hojná, soutěžilo 9 mladších a 8 starších družstev.

   Velký význam mělo stanoviště Práce pro přírodu. Soutěžní družstva si připravila prezentaci v podobě posteru, ale i pěkné „knihy“ (konkrétně družstvo ze ZŠ Bouzov). Tématem prezentace bylo třeba třídění odpadu doma i ve škole, ekologická doprava do školy, úklidové akce v přírodě. Velmi pěkné téma bylo u hned dvou škol (ZŠ Náměšť na Hané a ZŠ Loučany) péče o přírodu ve známém Terezském údolí. Rovněž záleželo na samotném předvedení práce. Soutěžící odpovídali i na upřesňující otázky, kladené pořadateli na stanovišti. Byl to pracovník AOPK a interní pedagog DDM Litovel.

   Vítězi v mladší kategorii se stali žáci ze ZŠ Senice na Hané, konkrétně Jakub Konečný, Zuzana Solovská, Karel Jahoda, Daniel Řehánek, Jindřich Píše a Vojtěch Dlabal. Druhou příčku obsadilo soutěžní družstvo ze ZŠ Bouzov, třetí pak bylo družstvo ze ZŠ Loučany. Přitom čelo výsledkové listiny bylo velmi vyrovnané, jen s minimálními bodovými rozdíly. Ve starší kategorii zvítězilo soutěžní družstvo ze ZŠ Bouzov ve složení: Magdaléna Zachová, Anežka Kolavíková, Kristýna Muschalková, Tereza Hirtová, Julie Kramplová a Thea Kunčarová. Na druhém místě bylo družstvo ze ZŠ Luká, třetí se umístili soutěžící ze ZŠ Senice na Hané. Bodové rozdíly mezi družstvy byly do 4. místa opět jen minimální.

   Doprovodný program zajistili pracovníci Záchytné stanice pro poskytnutí první pomoci volně žijících živočichů v Pateříně. Děti mohly vidět některé dravce a sovy, dověděly se i mnoho zajímavostí o nich. Moc děkujeme za vítané zpestření akce!

   Závěrem chci poděkovat MS Doubrava Litovel za zapůjčení chaty, všem pořadatelům od nás z DDM Litovel za pomoc na soutěžní trase i v zázemí. Moc děkuji též za pomoc pracovníkům AOPK a Správy CHKO Litovelské Pomoraví. Velký dík také emeritní učitelce paní Boženě Kadláčkové, která se kdysi pravidelně účastnila jako vedoucí soutěžního družstva, nyní již několik let pomáhá na soutěžním stanovišti. Velkou pomoc mi poskytli bývalí soutěžící, dnes již pořadatelé soutěže. Děkuji moc, Kryštofe, Radku a Lucko!

   V hlavě mi doznívají dojmy ze soutěže. Ale i nápady, jak soutěž ještě vylepšit, co udělat příště jinak. Každopádně příští rok na Zlatém listu v Litovli opět na shledanou!

Ing. Pavel Sova, pedagog DDM Litovel

foto 5
foto 4
foto 3
foto 2
Foto 1
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše