úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Animace, které tvořily děti na PMT "Každý den trochu jinak"

Animace, které tvořily děti na PMT "Každý den trochu jinak"

Děti z PMT „Každý den trochu jinak“ navštívily ateliér „Filmový uzel“ ve Zlíně. V místních ateliérech vznikly slavné filmy jako Vynález zkázy, Cesta do pravěku, Ferda Mravenec atd. Dům dostal jméno podle známého filmu Hermíny Týrlové „Uzel na kapesníku“.
Děti si prošly workshopem, kde se učily animaci, která není vůbec jednoduchá. Animace je způsob vytváření zdánlivě se pohybujících věcí. Děti se rozdělily do skupin, měly svůj stůl, osvícení, počítač a fotoaparát. Každá skupinka si vymyslela dané téma, které bude animovat. Děti měly možnost si vybrat postavičky a pozadí již z předchystaných rekvizit nebo si vytvořily vlastní postavičky ze speciální plastelíny. Měli jsme na to 2,5 hodiny, abychom vše stihli. Animace neboli pohyb věcí, se fotí. Takže co milimetrový pohyb postavičky, to fotka. Vše děti dělaly ručně. Do jedné sekundy by se mělo vejít 12 fotek.
Děti to hodně bavilo a byl problém je od animace odtrhnout. Byli jsme rádi, že jsme za 2,5 hodiny stihli „tolik práce“. Je to náročná a titěrná dřina, která ve výsledku je fakt úžasná. Aspoň děti ví, že když uvidí animovanou pohádku třeba Pat a Mat, tak už ví, co to vše obnáší.
Děti dostaly obrovskou pochvalu za jejich snahu, píli a představivost a Filmový uzel Zlín všem doporučujeme!

Animace, které tvořily děti na PMT "Každý den trochu jinak"
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše