úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Obnova environmentální učebny v DDM Litovel pokračuje i v roce 2021

Obnova environmentální učebny v DDM Litovel pokračuje i v roce 2021

DDM Litovel v roce 2021 získalo finanční příspěvek z rozpočtu Olomouckého kraje v rámci dotačního programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji. Příspěvek ve výši 10 612,- Kč byl v souladu s žádostí o dotaci použit na pořízení zvýšeného záhonu, kompostéru a obnovu terária pro plazy.

Zrealizované aktivity umožnily vytvoření lepších podmínek pro naše přírodovědné a další kroužky.

Zvýšený záhon byl upraven a připraven pro výsadbu počátkem září. Příští rok se tedy můžeme těšit na sklizeň bylinek a zeleniny, vše samozřejmě v rámci aktivit našich zájmových kroužků a příměstských táborů s tematikou vaření.

Těšíme se, až si děti budou moci na jaře rozšířit své znalosti a dovednosti v pěstování rostlin, jejich dalšího zpracování a v konečné fázi se díky kompostéru poučí o ukládání zahradního odpadu a využití kvalitního humusu k opětovnému zpracování na záhonech na naší zahradě.

Nové terárium pro chov plazů je moderní, vytápěné topnými foliemi. Tento systém je přehledný a jednoduchý a zároveň bezpečný jak pro děti, tak i pro zvířata.

S pomocí těchto nově zakoupených pomůcek můžeme rozšířit nabídku našich programů pro děti s ekovýchovnou tématikou.

Zvýšený záhon 1
Zvýšený záhon 2
Kompostéry
Obyvatelka terária
Detail vytápění
Detail horních pater
Celkový pohled
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše