úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Taneční skupina KASTER Litovel - tančíme, abychom žili!

Taneční skupina KASTER Litovel - tančíme, abychom žili!

Taneční skupina KASTER Litovel – Tančíme, abychom žili!

Letošní taneční rok 2023/2024 byl pro nás hodně pestrý a náročný, ale přitom hodně úspěšný. Je pro nás potěšením, když můžeme vstoupit na taneční parket. Užít si taneční zápal, adrenalin, ze soutěží si odvážet medailová umístnění, ale především radost z tanečních výkonů. 

Natrénovali jsme 6 choreografií, které děti bavily a při vystupování a na soutěžích si je náramně užívaly. Chodí k nám děti od 4 let do 15 let a jsou rozděleny do věkových kategorií. Tento rok jsme prvně otevřeli i novou věkovou kategorii „Hlavní“ od 16 let do 20 let.

V letošním školním roce jsme mohli hojně využít možností k výjezdům na taneční soutěže a festivaly na různá místa v republice díky podpoře inovativní výuky realizované v rámci projektu "Šablony DDM Litovel pro MŠ a ZŠ I", který je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím operačního programu JAK.

S našimi nejmenšími dětmi ve věku 4 let se natrénovala choreografie ve stylu disco show pod názvem „Loupež století“. Zaslouží si velkou pochvalu za jejich píli, protože děti tančily poprvé a byly moc odvážné. Zúčastnili se i taneční soutěže „O erb města Litovel“, na které získali úžasné 2. místo.

Další choreografie dětí ve věku 5,5 - 8 let se natrénovala choreografie ve stylu disco show pod názvem „Říše času“. Děti úspěšně zvládly nacvičit choreografii a hrdě vystupovat na akcích. Zúčastnili se tanečních soutěží TanceR cup Zlín, ze které si odvezli 3. místo, KM CITY Dance Challenge v Kroměříži, kde se umístili na 3. místě, „O erb města Litovel“, kde získaly krásné 1. místo, semifinále „MIA FESTIVAL“ Olomouc, kde se umístily na 2. místě. Získaly tak postup do International Championship Finále Mia festival v Praze a vyhrály krásné 1. místo. Taneční rok uzavřeli taneční soutěží Orlovský pohárek v Orlové a odvezli si stříbrnou medaili.

S naší přípravkou ve věku 6-12 let, která tančí prvním rokem, se nacvičila choreografie „Čarodějnický mejdan". Společně jsme se scházeli a natrénovali sestavu, se kterou jsme vystupovali na akcích v Litovli.

Další choreografii „Dancing sky“ ve stylu disco dance natrénovaly děti ve věku 8-12 let. Zúčastnili se tanečních vystoupení a také tanečních soutěží, a to KM CITY Dance Challenge v Kroměříži, kde se umístili na 2. místě, O erb města Litovel, na které získali 1. místo, Čáslavský čtyřlístek v Čáslavi, kde získali 1. místo, na Tanečním festivale v Holešově se umísti na 1. místě, Tanec Fokus Nový Jičín získali 1. místo, z Dance Evolution v Přerově si odvezli 2. místo. Semifinále taneční soutěže „MIA FESTIVAL“ v Olomouci, na které získali úžasné 1. místo, dětem umožnilo postup do International Championship Finále Mia festival v Praze a vyhráli krásné 3. místo. Taneční rok uzavřeli taneční soutěží Orlovský pohárek v Orlové a odvezli si stříbrnou medaili.

Další choreografii „De la sol“ ve stylu disco dance natrénovala děvčata ve věku 12-16 let. Zúčastnili se tanečních vystoupení na akcích a tanečních soutěží, a to KM CITY Dance Challenge v Kroměříži, kde se umístili na 2. místě, O erb města Litovel, na které získali 1. místo, Čáslavský čtyřlístek v Čáslavi, kde získali 2. místo, na Tanečním festivale v Holešově se umísti na 3. místě, Tanec Fokus Nový Jičín získali 2. místo, z Dance Evolution v Přerově si odvezli 5. místo. Semifinále taneční soutěže „MIA FESTIVAL“ v Olomouci, na které získali úžasné 3. místo, umožnilo postup do International Championship Finále Mia festival v Praze a vyhráli krásné 2. místo. Taneční rok uzavřeli taneční soutěží Orlovský pohárek v Orlové a odvezli si stříbrnou medaili.

Poslední choreografii „Take It“ ve stylu disco dance natrénovala děvčata ve věku 16-20 let. Také se zúčastnila taneční vystoupení na akcích a tanečních soutěžích, a to TanceR cup Zlín, kde se umístila na 2. místě, KM CITY Dance Challenge Kroměříž, na které získala děvčata 2. místo, dále na soutěži Čáslavský čtyřlístek v Čáslavi získala 2. místo a semifinále taneční soutěže „MIA FESTIVAL“ v Olomouci, na které děvčata získala úžasné 1. místo, umožnilo postup do International Championship Finále Mia festival v Praze a vyhrála krásné 3. místo. Všem velká gratulace.

Velké díky patří trenérkám Natálii Timpové, Karolíně Chrudinové, Martině Kostelníkové, Tereze Kocvrlichové, Lucii Kocourkové a Kateřině Látalové za jejich energii a píli dětem se věnovat, trénovat a předávat jim své zkušenosti a nápady. Jsou to fakt super trenérky, které mají velký obdiv. Jejich choreografie jsou nápadité, veselé a děti baví. 

Také velké díky patří rodičům, kteří děti podporují, vedou je k tanci a na tanečních soutěží vytváří super atmosféru. Je to náš super "fun club".

Moc si vážíme všech, kteří nás podporují a fandí, protože je to náš hnací motor, který nás posouvá dál a díky tomu již tančíme od roku 1995 a dál tančit budeme! Tanec je pro nás životní energie, která nás táhne dopředu. Tancem žijeme, tanec milujeme, proto je naše motto: Tančíme, abychom žili!

Monika Pospíšilová, DDM Litovel

foto 7
foto 6
foto 5
foto 4
foto 3
foto 2
Foto 1
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše