úvod
  • A
  • A
  • A
Menu

Úvod » Galerie » Fotogalerie » Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023

Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023

   Koncem března a začátkem dubna proběhla v Litovli tradiční jarní úklidová akce, jež byla součástí celostátní akce Ukliďme Česko. Zúčastnili se jí studenti čtyřletého studia Gymnázia Jana Opletala, žáci 4.B., 5.A. a žáci 8.D. ZŠ Vítězná Litovel. Nedílnou součástí byl tým ze ZŠ Jungmannova Litovel, konkrétně žáci 5.B. a 7.A.

   Úklid jsme provedli jako obvykle v korytě řeky Moravy v Litovli, v okolí NPP Hvězda, kolem silnice Litovel – Nové Zámky, v NPR Vrapač, PR Hejtmanka a kolem silnice Víska – Mladeč. Vloni nová lokalita mezi břehem Moravy a jedním nejmenovaným supermarketem opět nezklamala. Ano, řetězec řeší své papírové a plastové odpady. Jejich zájem ale končí s nakládací rampou, další nepořádek směrem k Moravě je jako obvykle nezajímá. Kousek dál tvoří Haňovský potok a jeho přítok trojúhelník, ukrývající malý remízek. No a remízek opět jako vloni ukrýval nepořádek, však to není z města daleko!

   Z druhů odpadu vedly plasty, nechyběly skleněné láhve (kolem silnice na Nové Zámky vedly tradičně láhve od vodky). Bohatá směs odpadu byla i kolem silnice Víska – Mladeč, z dálnice sem přilétne vše možné. Na všech lokalitách nechyběly pneumatiky. Na fotografii je jedna z nich zachycena, spolu se skupinkou páťáků, kteří ji pracně vydolovali z břehu Moravy.

      Chtěl bych poděkovat organizaci Ukliďme Česko za poskytnutí pytlů na odpadky a ochranných rukavic, také litovelské firmě FCC, s.r.o. za odvoz naplněných pytlů a dalšího nepytlovaného odpadu.

   Největší dík patří všem účastníkům – studentům, žákům i doprovázejícím pedagogům. Pomáhali alespoň trochu uklidit krásnou přírodu v okolí Litovle, přestože panovalo většinou nevlídné a chladné počasí.

   Naše mnohaleté úsilí postupně přináší výsledky. Staré zátěže odpadu na obvyklých místech postupně mizí. Bohužel nové každoročně přibývají. Snad se lidé zamyslí a začnou se v tomto směru chovat lépe. My a děti se studenty se budeme co nejvíc snažit jít příkladem. Toto naše poslání provádíme již více než patnáct let. A rozhodně v tom nemíníme přestat!

Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Ukliďme Litovel a Pomoraví 2023
Nastavení souborů cookies
Tento web používá soubory cookie, které pomáhají fungování webu, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše